nadpis

Vysočinka získala za poměrně krátkou dobu své existence několik významných ocenění v oblasti dechové hudby. Tím prvním se stalo vítězství v soutěži malých dechových kapel na výstavišti v Českých Budějovicích, která proběhla 2. září 1998 v rámci výstavy "Země Živitelka".

Diplom, vítězství na soutěži

Dalšího uznání se Vysočince dostalo o čtyři dny později, dne 6. září 1998, při příležitosti 25. ročníku soutěžní přehlídky dechových hudeb "O zlatý hrozen jižní Moravy" v Mikulově. Přestože si hlavní ocenění od poroty vysloužila jiná kapela, ani my jsme neodjeli s prázdnou, neboť více jak pět set přihlížejících udělilo cenu diváků právě Vysočince, která získala ještě navíc zvláštní cenu od poroty za nejlepší instrumentální výkon muzikantů.

Soutěžní přehlídky dechových hudeb "O zlatý hrozen jižní Moravy" v Mikulově jsme se zúčastnili ještě jedenkrát. Bylo to v neděli 7. září 2003 a konal se již 30. ročník této přehlídky. V konkurenci 8 kapel získala Vysočinka opět sympatie diváků a nadpolovičním počtem hlasů všech porotců získala i celkové prvenství a hlavní cenu - Zlatý hrozen jižní Moravy.

I přes všechna soutěžní uznání, které se nám podařilo získat, jsou pro nás největší odměnou a oceněním muzikantské řehole spokojení posluchači na našich vystoupeních a koncertech.


patička