nadpis

Pavel Jech

zpěv, baryton

Pavel byl spoluautorem myšlenky vzniku malé dechové kapely a zakládajícím členem Vysočinky. V kapele působil od roku 1997 až do března roku 2002. Ač humpolecký rodák, v současné době žije v Dobřínsku u Moravského Krumlova. Účinkuje s mnoha významnými hudebními tělesy na jižní Moravě. Profesně působí i jako konferenciér a moderátor společenských a kulturních akcí. Více informací se můžete dozvědět na jeho osobních stránkách www.paveljech.com


Zdena Burdová

zpěv

Zdenička byla zakládajícím členem a spolu s Pavlem Jechem tvořila první pěveckou dvojici v kapele. Před Vysočinkou účinkovala také například s Božejáky či s tanečním orchestrem Rotace. Od počátku byla něco jako naše druhá maminka. Pečlivě se o nás starala a učila nás, jak se správně chovat na vystoupeních, jak pít a kouřit s mírou a dávala nám užitečné rady do života. V současné době již v kapele nezpívá. Věnuje se své rodině a především manželovi Jardovi. Jejím velkým koníčkem je chalupaření. Ráda chodí na naše vystoupení, kde ji vždy moc rádi uvidíme.


Petr Urbánek

tuba

Petr byl zakládajícím členem kapely. Je vyučeným truhlářem a hře na tubu se vyučil na ZUŠ v Humpolci, kde spolu s ostatními kamárady z Vysočinky hrál již od útlého věku ve školním orchestru. Ve Vysočince působil od počátku jejího vzniku v roce 1997 až do května roku 2000. V současné době staví v Humpolci rodinný dům a spolu se svou manželkou Ditou vychovávají syna Jarouška. Petr je velice šikovným tubistou a momentálně "tvrdí muziku" u nejstarší jihočeské hasičské dechovky Božejáci.


Roman Hoch

tuba

Roman přišel do kapely na začátku roku 2001, kdy na pozici tubisty zacelil díru po Petru Urbánkovi. Přesto, že v kapele působil pouze něco málo přes rok, všichni na něho moc rádi vzpomínáme. Byl nejen skvělým muzikantem, ale i dobrým kamarádem. Byl velkým milovníkem našeho národního zlatavého moku. Bydlí v Brně, kde také v letech 1989 - 1995 vystudoval konzervatoř. V současné době působí v Národním divadle v Brně a hraje s žesťovým souborem BRASS 6 a příležitostně také s DH Gloria Zdeňka Gurského.


David Hegr

tuba

David působil v kapele v roce 2002. Byl velice pilným a pracovitým studentem. Vystudoval obor veřejná ekonomika na Masarykově univerzitě v Brně, kde se také zároveň při studiu úspěšně vyučil hře na tubu na místní konzervatoři. David bydlí v Litomyšli a má dvě děti. Většinu času mu zabírá jeho civilní zaměstnání, a proto se hře na tubu věnuje již jen příležitostně.


Petra Ježová

zpěv

Petra rozšířila řady naší kapely a doplnila Zdeničku Burdovou v ženském zpěvu počátkem roku 1999, to ještě pod svým dívčím jménem Tománková. V létě roku následujícího se provdala a přijala příjmení Ježová po svém manželovi Rosťovi. Spolu žijí v Humpolci a vychovávají dvě dcery Aničku a Elišku. V Olomouci vystudovala pedagogickou fakultu a je učitelkou na nižším stupni na Základní škole v Jiřicích. V současnosti již Petra v kapele nepůsobí pravidelně, ale alternuje na záskocích, kde ji vždy rádi přivítáme jako zpěvačku a výbornou kamarádku.


Miroslav Falta

tuba, zpěv

Míra přišel do kapely jako mladík z brněnské konzervatoře již v průběhu roku 2002 a počátkem roku 2003 definitivně nahradil na postu tubisty odcházejícího Davida Hegra. Pochází ze Záchlumí na Orlicko-Ústecku. V roce 2005 se oženil a v současnosti žije se svou rodinou v Tišnově u Brna. Byl nejen vynikajícím tubistou i harmonikářem, ale postupem času obohatil kapelu i zpěvem a vokály zejména v moderních písničkách. Ve Vysočince působil až do roku 2007, kdy odešel sbírat další muzikantské zkušenosti a vavříny k dechové hudbě Túfaranka ze Šakvic.


Petra Papoušková

zpěv

Petra začala účinkovat ve Vysočince počátkem roku 2004, kdy vytvořila ženské pěvecké duo s Danou Bezstarostovou. Vystudovala gymnázium v Humpolci a studovala také na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pochází ze Šimanova, ale v současné době žije ve Větrném Jeníkově se svým manželem Pavlíkem, za kterého se provdala, podobně jako stovky párů po celé České republice, dne 7. 7. 2007.


Za celou dobu existence se v kapele vystřídalo i mnoho výborných muzikantů na jednorázové záskoky. Mezi nejčastější patřili: Petr Chládek na bicí, Jura Janíček, Jirka Vojtěch, Slávek Kubát a Dušan Novotný na tubu, Ondra "Kolči" Kolčava, Jirka Boček a Robert "Bobo" Hruška na trumpetu a zpěvačka Dáša Dušková.


patička