nadpis

4. 10. 2011 - V sekci VYSTOUPENÍ byl zaktualizován seznam her do konce letošního roku. Budeme se na Vás na těchto štacích těšit.

23. 8. 2011 - Vysočinka Vám představuje své novinkové CD, které vyšlo v polovině července, a které nese název Krámek s písničkou. Naleznete na něm celkem 16 písniček, které byly natočeny v průběhu dubna a května letošního roku ve studiu B a B Audio ve Žďáru nad Sázavou. Více se o zmiňovaném nosiči můžete dozvědět v sekci diskografie. Další zajímavé informace o kapele a o novém CD je možné slyšet i na stránkách Českého rozhlasu České Budějovice v pořadu Profil, který každou neděli od 12.30 hodin uvádí Zdeněk Voráč.

Game over

22. 8. 2011 - Dovolujeme si všem přátelům, známým a fanouškům kapely oznámit, že náš kamarád a oblíbený člen Vysočinky, tubista Marek Filla, si v sobotu 10. 9. 2011 dobrovolně připne těžkou kouli k noze, hlavu strčí do choumoutu a společně se svou nastávající, Kateřinou Škarkovou, vykročí vstříc nové etapě svého života. Svatební obřad se bude konat na zámku Kačina nedaleko Kutné Hory.

Narozeninový dort

7. a 8. 3. 2011 - S příchodem jara se každý rok v Pelhřimově u Bezstarostů koná veliká sláva. 7. března oslavuje své narozeniny Michal a o den později, 8. března, v den, kdy se slaví Mezinárodní den žen, slaví narozeniny Danuška. Vojtíšek posílá mamce a taťkovi velikou pusu a všichni členové kapely se připojují s gratulací a přáním všeho nejlepšího. Krásné narozeniny, Danuško a Míšo.

Game over

10. 2. 2011 - Dlouho se o tom mezi lidmi potajmu šuškalo a humpolecké bulvární plátky na svých titulních stránkách přinášely šokující titulky: Uloví ho některá? Svatba roku v Humpolci? Požádá či nepožádá? A nyní všichni vězte. Požádal. Dovolujeme si všem oznámit, že náš kamarád a člen kapely, Jožka Zvukař Ondřej Váňa, vstoupí dne 11. 6. 2011 do stavu manželského s Monikou Královou. Svatební obřad se bude konat v hradní kapli v Lipnici nad Sázavou.

Narozeninový dort

4. 2. 2011 - Vážení přátelé, zdá se to býti až neuvěřitelné, ale je nám velikou ctí oznámit Vám tu krásnou, ba přímo dechberoucí novinu, že náš milovaný kapelník, Tomáš Vodrážka, vstoupil dnešního dne do stavu pětatřicátníků. Toto krásné jubileum oslavil na plese v Mostku, kde teklo šampaňské proudem, pod tíhou chlebíčků, zákusků a dortů se prohýbaly stoly a kde s vnadnými a půvabnými děvčaty protančil za celý večer v kole troje střevíce. Vše nejlepší k narozeninám, pane kapelníku.

Společný koncert Vysočinky a Heidi Janků

6. 9. 2010 - Vysočinka a tým pořadatelů v čele s Mírou Zezulou si Vás dovolují pozvat na společné vystoupení Vysočinky a popové zpěvačky Heidi Janků, které se bude konat v neděli dne 12. září 2010 na náměstí ve Velkém Mezičí od 13.00 hodin. Po celé odpoledne bude připraven i bohatý program pro děti, které se mohou pobavit na nafukovacím hradu či na horolezecké stěně. Na obrázku si můžete prohlédnout plakát, který zve na tuto zajímavou akci.

Vysočinka opět míří do USA

5. 9. 2010 - Rok se s rokem sešel a Vysočinka po jednoleté odmlce opět míří do Spojených států amerických, opět do města Chicago, kde zahraje při příležitosti 71. ročníku Moravských dnů v Chicagu. 20. září odlétáme z Letiště Ruzyně do Varšavy a odtud přímou linkou do Chicaga. Všichni se již moc těšíme a doufáme, že naše zaoceánská anabáze bude přinejmenším stejně úspěšná, jako v předloňském roce. Na obrázku si můžete prohlédnout oficiální plakát místních pořadatelů, který zve na víkendový bohatý program s Vysočinkou.

Vysočinka na Facebooku

10. 5. 2010 - Nejmasovější a nejznámější světová sociální síť pohltila i naši kapelu a díky Víťovi a Tomášovi je Vysočinka na Facebooku. Staňte se i Vy členem skupiny Vysočinka. Naleznete zde fotky, videa, seznam vystoupení i další zajímavé informace o dění v kapele, ale i mimo ní. Na stránky kapely na Facebooku se snadno dostanete kliknutím na ikonku Facebooku vlevo od textu.

Čáp s miminkem

12. 3. 2010 - S velikou radostí všem oznamujeme, že vrána dnes přinesla do pelhřimovské porodnice novou členku kapely - zpěvačku Emičku. Váží 3340 gramů, je zdravá, má se čile k světu a narodila se dnes v dopoledních hodinách. Šťastným rodičům Jaromírce a Tomášovi Vodrážkovým k této radostné události blahopřejí všichni členové kapely a s gratulací se připojuje i malý bráška Tomášek. Spatřit malou Emu můžete v nové fotogalerii.

Aleš Boček

22. 12. 2009 - V Horních Rápoticích se dnes koná velká sláva a panuje bujaré veselí, neboť významného životního jubilea se dožívá náš bubeník, pan Aleš Boček. Alešovi přejí všichni členové kapely jen to nejlepší a do dalších let mnoho štěstí, zdraví, rodinné pohody. A přestože bude bohužel Aleš s koncem roku v kapele končit, tak se na něho všichni budeme těšit na záskocích, které s námi bude absolvovat pátek co pátek, sobotu co sobotu. Aldo, všechno nejlepší!

16. 12. 2009 - Vysočinka a Obecní úřad Senožaty Vás srdečně zvou na vánoční koncert.

Vánoční koncert s Tuctem

Černá kočka

8. 12. 2009 - Již dříve jsme Vás informovali o tom, že Víťa Vodrážka si se svou přítelkyní Ivetkou pořídili nové bydlení v Komorovicích. Před nedávnem udělali další významný krok ke společnému soužití a do nového bytu si pořídili malou černou kočičku, kterou teď společně vychovávají a starají se o ni. Dále už bude následovat pouze bujará veselka, děti, vnoučata... Víťovi a Ivetce přejeme, ať jim kočička dělá radost a ať nedělá tam, kam nemá.

5. 12. 2009 - Do fotogalerie (sekce "Ze všedního života") byly přidány fotky ze společné letní dovolené Vysočinky ve slovenských Tatrách. Další fotky z již proběhlých akcí budou postupně přidávány.

22. 11. 2009 - Dnes jsme ve spolupráci s Českou televizí a známým zpěvákem Jožkou Šmukařem natáčeli v útulném pivovaru v Litovli další epizodu z pořadu Putování za písničkou, který byl tentokráte věnován písničkám o pivu. Natočený díl bude dle slov slečny produkční vysílán pravděpodobnně v průběhu měsíce ledna nového roku. Pod pokličku pořadu Putování za písničkou můžete nahlédnout v internetovém archivu České televize.

Značka Komorovic

21. 9. 2009 - Všichni členové kapely gratulují a přejí všechno nejlepší harmonikáři a saxofonistovi Víťovi Vodrážkovi, který dnes oslavuje své 29. narozeniny. A právě Víti se týká i další novinka. Se svou přítelkyní Ivetkou si pořídili nový společný byt v Komorovicích nedaleko Humpolce. Takže od nynějška již ne Víťa Vodrážka z Kejžlice, ale Víťa Vodrážka z Komorovic.

20. 9. 2009 - Vysočinka se dnes sešla v Červené Řečici v hospůdce u Davidů ke společnému focení na připravované nové plakáty. Focení bylo náročné - probíhalo celý den, ale dobře jsme se u něho i pobavili. Naše poděkování patří fotografu Pavlu Macháčkovi, který s námi trpělivě vydržel celý den a odvedl vynikající práci. Děkujeme také obsluhujícím slečnám v hospůdce, které se o nás vzorně staraly.

Arneštovice

11. 7. 2009 - Srdečně zveme všechny posluchače a známé na tradiční letní parket do Arneštovic u Hořepníka. Samozřejmě, že tímto zdravíme i všechny Arnešťáky, kterým tuto sobotu kapelník Tomáš Vodrážka na rybářské soutěži vytahal úplně všechny ryby z rybníka a tím jim všem vypálil rybník. :-) Děkujeme za pozvání a těšíme se na Vás na parketě. Prohlédnout diplom v originální velikosti si můžete kliknutím na jeho zmenšeninu vlevo.

11. 5. 2009 - Uplynuly již téměř tři měsíce a za tu dobu se zde neobjevila ani jedna novinka. Aby jste však nezůstali ochuzeni o dění ze zákulisí kapely, tak vám můžeme popsat dva šťastné návraty. Ten první se týká Michala Bezstarosty, který se minulý týden vrátil z USA, kde byl na náročné vojenské misi. Přijel chudák nevyspalý, hladový, žíznivý a ruce měl od těžké dřiny, kterou zakusil, vytahané až ke kolenům. Druhý návrat se týká Marka Filly. Je tomu sice již asi měsíc, ale vrátil se nám chuděra z Mexika. Byl bledý, pokašlával si a celkově nevypadal moc dobře. Naštěstí se podle čerstvých laboratorních výsledků prasečí chřipkou nenakazil, a tak již nemusíme na vystoupeních účinkovat v ochranných rouškách.

16. 2. 2009 - Za loňský rok 2008 jsme odehráli celkem 109 vystoupení. Hráli jsme pro desetitisíce posluchačů, nalétali jsme přes 14.000 kilometrů, tisíce jich najezdili společně autem, snědli na 300 porcí guláše a přibliženě stejný počet řízků se salátem a vypili jsme... věru hodně tekutin. :-) Děkujeme všem posluchačům a účastníkům, kteří na všech akcích vytvořili výtečnou náladu a atmosféru. Naše poděkování patří také všem pořadatelům a organizátorům za jejich pozvání. Těšíme se na další spolupráci a společné zážitky. Vaše Vysočinka.

4. 2. 2009 - Vážení přátelé, věřte nebo nevěřte, ale dnešního dne se náš kapelník Tomáš Vodrážka dožívá krásných Kristových let. Proto mu všichni přejeme hodně štěstí, zdraví a hlavně, ať mu všichni členové kapely dělají radost jako doposud. Všechno nejlepší.

17. 1. 2009 - Do nového roku jsme vstoupili v novém kabátě. Přesněji řečeno v nových košilích a kravátách. Doufáme, že se Vám budou líbit. O tomto víkendu jsme se v nich představili poprvé a to na dvou vynikajících plesech v Ústrašicích a v Malšicích, kde panovala skvělá atmosféra. Ve fotogalarii naleznete nové fotky z Malšic.

1. 1. 2009 - Do fotogalerie byly přidány potemnělé fotografie z táborského náměstí, kde jsme hráli při příležitosti rozsvěcování vánočního stromku. Sice jsme byli promrzlí až do morku kostí, ale vládla zde velice příjemná a pohodová předvánoční atmosféra.

22. 12. 2008 - Další vroubek na "životním účtu" připsal dnes Ježíšek bubeníkovi Aleši Bočkovi. Všichni členové kapely se připojují s gratulací a těší se, až to na nadcházejícím vystoupení společně oslaví. Aldo, všechno nejlepší!!!

Vánoční blahopřání

21. 12. 2008 - Nastává nejkrásnější období celého roku, Vánoce. Proto Vám všichni členové kapely přejí příjemné a radostné prožití svátků vánočních v míru, lásce a spokojenosti, a do nového roku 2009 všem mnoho štěstí, zdraví a osobní pohody. Vaše Vysočinka.

28. 10. 2008 - Do fotogalerie byly přidány fotky z účinkování Vysočinky za "velkou louží".

12. 10. 2008 - V sekci vystoupení byl zaktualizován program na letošní plesovou sezonu.

3. 10. 2008 - Do fotogalerie byl přidán fotoprofil posledního člena kapely Ondřeje Váni.

1. 10. 2008 - Vysočinka hlásí návrat z účinkování v USA. V Chicagu nás zastihlo typicky letní počasí a úžasní, přívětiví a přátelští krajané. Prožili jsme krásných 8 dnů plných nezapomenutelných zážitků, které jsme se snažili zdokumentovat na fotografiích. O ty se se všemi brzy na stránkách podělíme. Zároveň všem členům klubu United Moravian Societies přejeme jen to nejlepší v jejich snažení a účinkování. A hlavně bychom rádi poděkovali všem pořadatelům, od kterých jsme dostali pozvání a rodinám, ve kterých jsme bydleli. Johne, Marvine, Chris, Barbaro, Petře a Mirko, děkujeme za vše a ať žijí Moravské dny v Chicagu!

Čáp s miminkem

21. 8. 2008 - S velikou radostí oznamujeme, že se Vysočinka rozrostla o dalšího člena kapely. Váží 3080 gramů, je zdravý a čilý, jmenuje se Vojtíšek Bezstarosta a přišel na svět dnes v odpoledních hodinách v pelhřimovské porodnici. Šťastným rodičům Daně a Michalovi Bezstarostovým k této radostné události blahopřejí všichni členové kapely a přejí, aby jim malý Vojtíšek dělel jen samou radost. Spatřit malého Vojtíka můžete v nové fotogalerii.

15. 8. 2008 - Do sekce fotogalerie postupně přidávány nové fotky z koncertů, zábav i všedního života muzikantů. Kdo z posluchačů má fotografie z našich vystoupení a nebál by se o ně podělit, zašlete nám je na adresu vysocinka@seznam.cz a my je zde na stránkách uveřejníme.

13. 7. 2008 - Zvukař, trumpetista a zpěvák v jedné osobě, Ondra Kolčava, dnes oslavuje své 27. narozeniny. Všichni členové kapely mu přejí jen to nejlepší, štěstí, zdraaví, štěstí, zdraaví, hlavně to zdraví...

13. 7. 2008 - Do sekce fotogalerie byly přidány nové fotografie z plesu v Deštné a z letního parketu v Arneštovicích.

8. 7. 2008 - Do sekce fotogalerie byly přidány nové fotografie.

30. 6. 2008 - Tubista Marek Filla oslavuje své 26. narozeniny. Všichni členové kapely se připojují s gratulací a těší se, až to na příštím vystoupení společně s Markem oslaví.

30. 6. 2008 - Do sekce fotogalerie byly přidány nové fotografie.

Vlajka USA

24. 6. 2008 - Potvrzeno. 22. září 2008 vyrazí Vysočinka ke svému prvnímu vystoupení do Spojených států amerických. Zahraje českým krajánkům v Chicagu u příležitosti moravských dnů, které se konají 27. a 28. září 2008. Všichni se už nyní moc těšíme. Jistě si s sebou přivezeme spoustu nezapomenutelných zážitků a krásných fotografií, se kterými se s vámi zde na stránkách samozřejmě podělíme. Více informací o této akci můžete naleznout na www.unitedmoraviansocieties.com

23. 6. 2008 - Do sekce fotogalerie byly přidány nové fotografie.

23. 5. 2008 - Do sekce současného obsazení kapely přidán medailonek o Ondrovi Kolčavovi.

Obrázek Aleše

5. 5. 2008 - Vysočinka představuje novinku pro naše posluchače. V sekci o současném obsazení kapely se můžete v medailonku o Alešovi Bočkovi dočíst, že ho žádný z členů kapely ještě neviděl bez kníru. To bychom samozřejmě rádi, a proto vyhlašujeme soutěž. Ten, kdo nám na naše vystoupení jako první přinese a daruje Alešovu fotku, na níž je vyfocen bez jeho milované kštice, získá od kapely libovolné CD či kazetu dle vlastního výběru! O průběhu soutěže Vás budeme nadále informovat.

5. 5. 2008 - Srdečně Vás zveme na všechny naše vystoupení a zábavy. Plán vystoupení je průběžně doplňován.

5. 5. 2008 - Do provozu byla uvedena nová podoba webových stránek. Doufáme, že se Vám budou líbit. Připomínky, náměty a Vaše názory na stránky nám samozřejmě můžete zanechat v návštěvní knize v sekci diskuze.


patička