nadpis

Michal Bezstarosta

Michal Bezstarosta

trumpeta, zpěv

Michal se narodil 7. března 1977 v Humpolci, kde prožil i své mládí. Po ZŠ se vydal na uměleckou dráhu nástupem do studia Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem. Po 4 letech studia v Roudnici dokončil absolutorium na konzervatoři v Pardubicích. Do zaměstnání nastoupil u Vojenské posádkové hudby Praha. Po reorganizaci vojska přešel do Ústřední hudby Armády ČR, kde působí jako koncertní mistr. Z Humpolce ho další životní kroky dovedly do Pelhřimova, kde si našel svou vyvolenou. V roce 2005 se oženil se zpěvačkou Danou Vratišovskou a 21. srpna 2008, na svatého Jiří, se jim narodil syn Vojtíšek. Michal je velkým znalcem slivovice. Již od útlého mládí, to ještě za dob temné totality, pomáhal tatínkovi pálit destiláty. Dnes je již takovým odborníkem, že pro něho snad neexistuje surovina, kterou by nedokázal zkapalnit. Mezi další jeho koníčky patří sport. Hraje závodně fotbalovou ligu v Červené Řečici, kde v roce 2006 koupil chalupu a přestěhoval se tam. Jeho oblíbeným koníčkem je krom slivovice také rybaření. Kdykoliv má jen trochu volného času, už si to štráduje k vodě. Často ho můžete potkat v okolí želivské přehrady s rybářskou pytlačkou v ruce. Malá ryba, velká ryba, nevadí. Michal totiž jako správný rybář a milovník přírody...bere všechno. Když budete chtít na zábavě kohokoliv z kapely pozvat na panáka, přijďte za Michalem, určitě Vás neodmítne.

Tomáš Vodrážka

Tomáš Vodrážka

baskřídlovka, trombon, zpěv

Tomáš se narodil 4. února 1976 v Humpolci a mládí prožil v Kejžlici. Po absolvování ZŠ a gymnázia v Humpolci směřoval své další životní kroky vstříc muzikantské dráze. Na konzervatoři v Českých Budějovicích vystudoval hru na trombon. Za dob studií v ČB byl zároveň spoluautorem myšlenky založení malé dechové kapely. Již několik let vykonává funkci kapelníka Vysočinky a v kapele hraje na baskřídlovku a trombon. Jako učitel působí na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci, kde vyučuje hře na žesťové nástroje. Stejně jako hudbě, věnuje se řádně i sportu. Z pozice řízného stopera šéfuje defenzivě fotbalového klubu Vysočina Petrovice ve III. třídě okresu Pelhřimov. Vedle fotbalu si zahraje s oblibou i lední hokej za kejžlické Sršně. Od modré čáry posílá do brankoviště tvrdé projektily, které mnohdy zasáhnou i jiný cíl než branku. Jarda Hypochondr by mohl své šenkýřce vyprávět. Spolu s Michalem patří i Tomáš k příslušníkům "tichých bláznů". Dle jeho slov tahá z vody jednu rybu za druhou a je zajímavé, že jsou vždycky táááááááááááákhle dlouhý. Narozdíl od Michala ale ryby pouští a rybařina mu přináší především klid a relaxaci. Tomáš žije v Humpolci a v roce 2005 se oženil s přítelkyní Jaromírkou. Počátkem roku 2007 se jim narodil syn Tomášek a v únoru 2010 dcera Emička. Když budete chtít na zábavě či plese zahrát jakoukoliv písničku, přijďte za Tomášem a jistě se s ním domluvíte.

Vít Vodrážka

Vít Vodrážka

harmonika, saxofon

Víťa se, jako nejmladší ze tří synů Vodrážkových, narodil dne 21. září 1980 v Humpolci. Na konzervatoři v Pardubicích vystudoval hru na akordeon a klarinet. Po dokončení studií začal vyučovat na ZUŠ. S klarinetem v šosu, harmonikou přes rameno a s uzlíčkem buchet v ruce procestoval jako potulný učitel téměř celou Vysočinu křížem krážem. Své učitelské stopy zanechal nesmazatelně na ZUŠ ve Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě, Lipnici nad Sázavou a v Chrudimi. Spatřit Víťu s harmonikou můžete nejen ve Vysočince, ale i v oblíbeném uměleckém soubotu "Pivo za bura", kterému dělá kapelníka. Víťa je svobodný a stejně jako každý správný Kejžličák je i velmi náruživým sportovcem. Hraje fotbalovou I. A třídu za FK Budíkov, kde působí na pozici bezzubého střelce. Dalším jeho oblíbeným sportem je lední hokej. Je členem útočné vozby kejžlických Sršňů, v jejichž dresu opět svým gólovým zabijáckým instinktem nahání soupeřovo brankářům strach a hrůzu. V roce 2009 vyletěl z rodného hnízda, opustil Kejžlici a přestěhoval se do vlastního bytu v Komorovicích, kde se okamžitě stal oblíbencem všech okolních sousedů. Celý život se řídí moudrými hesly: "Komu se nelení, tomu se zelení" a "Bez práce nejsou koláče". Na každé zábavě Vysočinky je obletován krásnými děvčaty, se kterými se rád nechává vyfotit. Pokud by některá z děvčat chtěla krásnou vzpomínku na zábavu s Vysočinkou, zajděte za Víťou a on se toho jistě nadmíru dobře zhostí.

Marek Filla

Marek Filla

tuba, baskytara, zpěv

Mára se narodil na konci školního roku, dne 30. června 1982 v Kolíně. Po ZŠ se vydal s trumpetou na příjmací zkoušky na Vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem. Zkoušky zvládl, ovšem přijat byl na zcela jiný nástroj. Osudným se mu stala tuba, kterou vystudoval pod vedením profesora Peterského. Je zaměstnán jako univerzální voják ve službách armády České republiky. Působil u Vojenské hudby Hradec Králové, ale po jejím zrušení v roce 2009 přešel do Prahy k Ústřední hudbě Armády ČR. Umělecky působí též i ve Filharmonii Hradec Králové. Mára je něco jako Mercedes mezi automobily. Kvalitní, ale zato velice drahý. Na světě neexistuje moc kapel, které si mohou dovolit jeho služby. Krom Vysočinky je to dále tubový kvartet Virtuosi di Tuba a taneční orchestr James Band Jirky Bočka. Je též vynikající zpěvák. Interpretace hitu Sex bomb od Toma Jonese patří v Márovo podání vždy k zlatému hřebu večera z repertoáru Vysočinky, při kterém svobodné dívky omdlévají a vdané ženy mávají rozvodovými papíry. :-) Na vystoupení Vysočinky dojíždí ze svého bydliště v Čáslavi, kde žije se svou přítelkyní Katkou. Je velkým hokejovým fanouškem. Často ho můžete potkat v hledišti na zimním stadionu v Hradci Králové, kde povzbuzuje své oblíbence.

Aleš Boček

Aleš Boček

bicí

Aleš se narodil před dávnými a dávnými věky, za devatero horami, devatero řekami v jedné lesní chudé chaloupce na Vysočině. V těch pradávných dobách ještě neexistovala evidence novorozeňat, a proto se dodnes neví, kdy to přesně bylo. Sám Aleš tvrdí, že prý 22. prosince 1969. O tom, zda se narodil již s knírem či ne, vedou vědci dodnes vzrušenou debatu. Každopádně, když mu sudičky u kolébky věštily, pak jedna z nich mu dala do vínku knír na celý život. V kapele nenajdete nikoho, kdo by kdy Aldu viděl bez kníru. Aleš se vyučil na OSP v Humpolci. Za svůj život vystřídal mnohá zaměstnání, jen pro zajímavost např. dělal kurýra se zbraněmi a nelegálně je prodával do zemí blízkého východu, pracoval jako inseminátor, vlastnil řeznictví v Humpolci. V současné době je zaměstnán jako pracovník v sociálních službách v domově důchodců v Humpolci. Bydlí v rodinném domečku v Horních Rápoticích. Má moc hodnou manželku Zdenu, která ho v muzice bezmezně podporuje a fandí mu. Spolu mají dvě dcery Lenku a Ivanku. Jeho celoživotní láskou a jediným koníčkem je muzika. Již ve 14 letech začal hrát v Big bandu kapelníka J. Hlouška. Ve Vysočince působí téměř od samého počátku existence kapely. Na každém vystoupení marně hledá jakéhosi Vencu Vencovýho. Kdybyste náhodou někdo o tomto pánovi měli bližší informace, přijďte se o ně s Alešem podělit.

Dana Bezstarostová

Dana Bezstarostová

zpěv, tamburína

Danuška se narodila v Pelhřimově 8. března 1978. Po ZŠ studovala rok na gymnáziu v Pelhřimově, ale poté byla přijata na konzervatoř do Českých Budějovic. Zde vystudovala zpěv. Ve studiu pokračovala dále na pedagogické fakultě JČU, kde studovala sólový zpěv, obor ZUŠ. Již od ukončení studií na konzervatoři učí na ZUŠ v Pelhřimově zpěv a vede dětské sbory Duha a Podkolenky, s kterými občasně spolupracuje i Vysočinka. Žije v Pelhřimově společně s manželem, trumpetistou Michalem Bezstarostou, za kterého se provdala v červnu 2005 a v srpnu 2008 se jim narodil syn Vojtíšek. Mezi její koníčky patří sbírání hříbků, občasná kleptomanie na zábavách a práce na chalupě v Červené Řečici. Další její velkou láskou je saunování. Relax a odpočinek v sauně pro ní představuje nejen osvěžení pro tělo a duši, ale především pastvu pro její nenasytné oči. Především tedy v saunách smíšených, které s oblibou navštěvuje. Danuška je velice pracovitá i v kapele. Po skončení vystoupení vždy balí a nosí všechny bedny, které si sebou kapela přivezla. Když budete chtít CD Vysočinky, pak na vystoupení přijďte právě za Danuškou. Ta už se o vše potřebné postará. A když jí k tomu přinesete dobré lízátko, uděláte jí tim velikou radost.

Lubomír Pudil

Lubomír Pudil

zpěv

Luba se narodil 25. září 1983 v Českém Krumlově a je v současnosti nejmladším členem kapely. Vystudoval Obchodní akademii v Třeboni a v červnu 2010 úspěšně dokončil svá studia na Vysoké škole ekonomické v Praze. Bydlí v jihočeském Dyníně. Od 16ti let začal hrát na heligonku s populárními Kozlíky. S oblibou si zahraje i na baskřídlovku, na níž se učil na ZUŠ v Sezimově Ústí. Je velkým sportovcem a fanouškem sportu. Hraje nohejbal za NK Dynín a fotbal za Sokol Neplachov. Již od mala je věrným fanouškem hokejových Českých Budějovic. Lubu poznáte v kapele na první pohled. Skoro vždy totiž drží v ruce mobilní telefon a buď do něho jentak bezduše kouká a hledá hokejové či fotbalové výsledky nebo usilovně přemýšlí, co by napsal svým nesčetným fanynkám. Je také z předních dopisovatelů v naší vysočinkové návštěvní knize. Fanynky se o něho jen perou, ale ještě žádná nad ním nezvítězila a nenasadila mu opratě. Proto touto cestou všem děvčatům radíme jak na něj. Samozřejmě, že přes jídlo. Na každém vystoupení si totiž stěžuje, že má hlad. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem, což v Lubovo případě platí dvojnásob. Určitě u něj zvítězí ta, co mu přinese něco dobrého k snědku, zejména pak párek v rohlíku s kečupem či protekční kančí gulášek.

Ondřej Kolčava

Ondřej Kolčava

zvukař, trumpeta, zpěv

Kolči přišel na svět ještě jako jedno z mála posledních novorozeňat v humpolecké porodnici, dne 13. července 1981. Po ZŠ se vydal na středoškolská študia do Pejžimova a posléze na konzervatoř do Českých Budějovic, kde vystudoval hru na trumpetu. Kolči je svobodný a žije na samotě u lesa v Kejžlici na Čihadle. Je zaměstnán jako pedagog na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci, kde vyučuje hře na žesťové nástroje a na kytaru. Po dráčkovi Soptíkovi je Kolči zřejmě asi druhým nejznámějším hasičem na světě. Je členem VV okresního sdružení hasičů Pelhřimov, starostou okrsku Kejžlice a košařem v mančaftu R team SDH Kejžlice. Co se muzikantského chlebíčku týče, pak si Kolči nemá na nedostatečnou vytíženost vůbec co stěžovat. Od roku 2007 působí ve Vysočince jako zvukař a také alternuje jako trumpetista a zpěvák. Do toho ještě hraje na baskytaru v uměleckém souboru "Pivo za bura" kapelníka Víťi Vodrážky a je členem pěveckého sboru Tucet. Dlouhých 5 let působil také jako umělecký vedoucí kapely Dlouhá chvíle. Kolči je znalcem a milovníkem českého národního zlatavého moku. Přestože jest světoběžníkem a člověkem zběhlým, proudí v něm vlastenecká krev, kterou s oblibou ředí humpoleckým Bernardem. Pokud by některá z děvčat chtěla vstoupit do řad dobrovolných hasičů, pak na zábavě jistě přijďte za Kolčim. Ten vás mile rád zaučí...


patička